Jak powszechnie wiadomo, zarówno podczas budowy domu, jak i generalnego remontu, wymiana okien to jeden z elementów, który ma posłużyć nam przez długie lata. Okien nie wymieniamy przy okazji sezonowego remontu, dlatego jednym z najważniejszych dylematów jest wybór, czy zainwestujemy w okna Lubin PCV, czy drewniane. Które z nich są lepsze, które tańsze i bardziej wytrzymałe?

Okna PCV

Okna Lubin plastikowe stanowią nieporównywalnie najpopularniejsze rozwiązanie w Polskich domach już od kilkudziesięciu lat. Swoją popularność zawdzięczają swojej niezwykłej wytrzymałości, świetnym parametrom izolacyjnym, a także relatywnie niskiej cenie. W zależności od konkretnego modelu istnieją oczywiście spore różnice cenowe, jednak relacja jakości do ceny zawsze w przypadku okien PCV jest na wysokim poziomie. Okna Lubin PCV świetnie nadają się do wszystkich otworów okiennych o standardowych wymiarach. Jeśli zależy nam na dużych przeszklonych przestrzeniach, okna plastikowe mogą nie być najlepszym pomysłem. Okna Lubin plastikowe, oprócz wcześniej wymienionych zalet nie wymagają od nas zabiegów konserwacyjnych – w celu utrzymania estetyki takich okien powinniśmy je tylko od czasu do czasu umyć. Sam montaż również nie stanowi problemu, szczególnie jeśli taką pracę powierzymy profesjonalistom.

Okna drewniane

Okna Lubin drewniane to krzyk mody, który zyskuje sobie coraz większą rzeszę miłośników nie tylko ze względu na funkcjonalność tego rozwiązania, ale przede wszystkim na walory estetyczne. Aplikując okna drewniane, możemy pochwalić się dodatkowym elementem wystroju wnętrza. Pod względem parametrów, okna drewniane w żaden sposób nie odbiegają jakością od okien PCV – zachowują podobny poziom izolacji zarówno akustycznej, jak i termicznej. Okna Lubin drewniane stanowią idealne rozwiązanie do dużych przeszklonych obiektów jak okna tarasowe, lub duże tarasowe okna. Jako delikatną wadę okien drewnianych, wymienić możemy potrzebę regularnego konserwowania ich. Raz na kilka lat wymagane jest odrestaurowanie drewna, dzięki czemu zachowa on swój świeży i naturalny wygląd.