Obserwując na przestrzeni lat style wykończenia wnętrz oraz zmienne i powracające formy aranżacji, nawet niewprawne oko obserwatora zwróci uwagę na fakt, że w naszej kulturze, piękno zawsze kojarzy nam się z prostotą i minimalizmem. Wszystko inne przemija z wiatrem historii. Z tego wynika ogromna popularność coraz częściej spotykanego w naszych domach połączenia bieli i drewna.
Jeszcze do niedawna obserwowaliśmy boom na wnętrza zróżnicowane, modę na mieszanie styli, materiałów i kolorów w wykończeniach. Tymczasem od kilku lat pracownie branżowe wyraźnie zmierzają w kierunku wręcz przeciwnym. Stawiają na minimalizm w doborze materiałów, gołą cegłę i kafle, corian oraz granit. Wszystko w surowej bieli, przełamane drewnianymi elementami podłogi, sufitowymi belkami rustykalnymi w naturalnym kolorze, a także prostymi meblami z litego drewna. Skąd ten powrót do klasyki? Przyczyn jest wiele, a ich korzenie sięgają wartości społecznych i uwarunkowań psychologicznych. Zwróćmy uwagę tylko na najważniejsze.
Klasyka dobra na każdą pogodę
Kompozycja bieli i drewna świetnie organizuje przestrzeń, budując pole skupienia, stabilności i trwałości. Na pewno jest to jeden z elementów, którym możemy wyjaśnić popularność stylu, o którym piszemy.
W szybkich, niepewnych czasach, kulturze chwili, dom, który daje poczucie stabilności, jest miejscem nie tylko odpoczynku, ale i swoistą formą „detoksu” na doświadczenia postmodernistycznej formy życia społecznego.
Jest to także styl uniwersalny biorąc pod uwagę fakt w jakich warunkach geograficznych przyszło nam żyć. Gorącym latem białe wnętrza dają poczucie chłodu, długimi, ciemnymi zimowymi wieczorami są elementem wprowadzającym jasność myśli, a dom dodatkowo ocieplony drewnem daje poczucie psychologicznego komfortu i bezpieczeństwa osób zgromadzonych wokół „domowego ogniska”.
Nie bez znaczenia jest także argument utylitarny. Bardzo łatwo jest odświeżyć taką przestrzeń i usunąć wszystkie znaki codziennego użytkowania. Drewno pod ich wpływem wręcz zyskuje na estetyce. Któż z nas nie podziwiał starych drewnianych szaf, drzwi, stołów, ze strychów i domów dziadków, zniszczonych przez ząb czasu, ale dźwigających znamię historii, gdzie każda rysa i nierówność są odniesieniem do konkretnej historii?
Okno Inspiracji
Wychodząc na przeciw klasyce, także Oknoplast proponuje bardzo konkretne rozwiązania w zakresie aranżacji wnętrz biel-drewno. Zarówno Okna Pixel jak i drzwi tarasowe z naszej oferty, oprócz jakości wykonania, ergonomii, ilości światła, którą dają (do 22% więcej) dostępne są w zróżnicowanej kolorystyce drewna. Stanowią świetne uzupełnienie do elementów organizacji wykończenia Twojego domu. Zastosowanie naszych produktów sprawi, że Twoja przestrzeń życiowa nabierze nowej jakości i będzie znakiem nie tylko jakości, ale też trwałych wartości estetycznych i pożądanej klasyki.
Więcej informacji na temat okien Pixel znajdziesz tutaj