Jak wybrać dobre okna do nowego domu?

Żeby wybrać dobre okna do nowego domu, należy zwrócić uwagę na wiele bardzo ważnych czynników. Istotna jest odpowiednia izolacyjność cieplna, ochrona przed hałasem, ochrona przed włamaniami i estetyka.

Zamawiając piękne i funkcjonalne okna w Lubinie, musimy uwzględnić rozmieszczenie przeszkleń oraz ich wymiary. W ten sposób będziemy mogli znaleźć optymalne rozwiązanie.

Czy okna z Lubina skutecznie ochronią przed stratami energii cieplnej?

Komfort cieplny w domu uzależniony jest od poziomu termoizolacyjności oraz szczelności okien. Dlatego wybierając stolarkę okienną w Lubinie, trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, czy będą one chroniły przed niekontrolowanymi przewiewami oraz wodą opadową podczas intensywnego deszczu.

Termoizolacyjność okien wyznaczona jest przez specjalny współczynnik przenikania ciepła UW. Jego wartość powinna być jak najmniejsza, dzięki czemu zapewniają najlepszą skuteczność. Przy zakupie stolarki okiennej należy także sprawdzić ramy okienne i pakiet szybowy. Najskuteczniejszą ochronę uzyskamy, kiedy zdecydujemy się na model trzyszybowy, wypełniony gazem szlachetnym. Szczelność natomiast uzależniona jest od precyzji wykonania i zastosowanych okuć.

Jakie parametry są istotne przy zakupie okien PCV?

W Lubinie okna PCV są najpopularniejszym wyborem wśród osób wymieniających okna w bloku. Bez problemu można je dopasować do otworów, a duża część osób decyduje się również na ich wybór, ponieważ mają najniższą cenę na rynku.

Producenci oferują okna pięciokomorowe oraz najwyższej klasy innowacyjne modele z sześcioma komorami. Takie produkty charakteryzują się wysoką izolacyjnością cieplną oraz akustyczną, a także odporne są na włamania.

Wybierając okna plastikowe należy uwzględnić:

  • wymiary,
  • parametry termoizolacyjne,
  • wygląd,
  • dodatkowe wyposażenie.

W ostatnich czasach dużą popularność zdobywają także okna drewniane, które prezentują się oryginalnie i szlachetnie. Najczęściej montowane są w domach jednorodzinnych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować je także w mieszkaniu w bloku. Najważniejsze cechy, jakimi się charakteryzują to: niepowtarzalna tekstura, zapach i solidność wykonania.

2021-07-22T12:22:57+01:00